Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemPortalLatest imagesRegistruj sePristupi
Po vašoj želji..

Ko je trenutno na forumu
Imamo 2 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 2 Gosta

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 42 dana Juni 14th 2012, 23:00
Zadnje teme
» Ja
Duvan, zdravlje i mi EmptyNovembar 10th 2018, 21:49 od Sheprtlja

» Koliko vam je stalo do seksa?
Duvan, zdravlje i mi EmptyAvgust 28th 2016, 21:31 od max_spy

» Šta trenutno slušate?
Duvan, zdravlje i mi EmptyMaj 8th 2016, 20:16 od max_spy

» Predstavite se
Duvan, zdravlje i mi EmptyNovembar 8th 2015, 15:17 od max_spy

» Pesma koja vas podseća na nekoga
Duvan, zdravlje i mi EmptySeptembar 20th 2015, 13:34 od max_spy

» Ocenite avatar osobe iznad vas..
Duvan, zdravlje i mi EmptyJuli 22nd 2015, 19:33 od max_spy

» Kaladont
Duvan, zdravlje i mi EmptyApril 14th 2015, 13:41 od promaja

» Poručite nešto našim gostima
Duvan, zdravlje i mi EmptyApril 14th 2015, 13:31 od promaja

» Pogodite ko će pisati posle vas
Duvan, zdravlje i mi EmptyApril 14th 2015, 13:28 od promaja

Naj bolji poslanici
Neuhvatljiva (12661)
Duvan, zdravlje i mi I_vote_lcapDuvan, zdravlje i mi I_voting_barDuvan, zdravlje i mi I_vote_rcap 
zana (5038)
Duvan, zdravlje i mi I_vote_lcapDuvan, zdravlje i mi I_voting_barDuvan, zdravlje i mi I_vote_rcap 
Sheprtlja (3651)
Duvan, zdravlje i mi I_vote_lcapDuvan, zdravlje i mi I_voting_barDuvan, zdravlje i mi I_vote_rcap 
blesawa_ (3456)
Duvan, zdravlje i mi I_vote_lcapDuvan, zdravlje i mi I_voting_barDuvan, zdravlje i mi I_vote_rcap 
BiljaM (3451)
Duvan, zdravlje i mi I_vote_lcapDuvan, zdravlje i mi I_voting_barDuvan, zdravlje i mi I_vote_rcap 
Sanj@lica (2049)
Duvan, zdravlje i mi I_vote_lcapDuvan, zdravlje i mi I_voting_barDuvan, zdravlje i mi I_vote_rcap 
dunda (1735)
Duvan, zdravlje i mi I_vote_lcapDuvan, zdravlje i mi I_voting_barDuvan, zdravlje i mi I_vote_rcap 
*So Different* (1692)
Duvan, zdravlje i mi I_vote_lcapDuvan, zdravlje i mi I_voting_barDuvan, zdravlje i mi I_vote_rcap 
Bludni Sin (411)
Duvan, zdravlje i mi I_vote_lcapDuvan, zdravlje i mi I_voting_barDuvan, zdravlje i mi I_vote_rcap 
promaja (363)
Duvan, zdravlje i mi I_vote_lcapDuvan, zdravlje i mi I_voting_barDuvan, zdravlje i mi I_vote_rcap 
Traži
 
 

Rezultati od :
 
Rechercher Napredna potraga

 

 Duvan, zdravlje i mi

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Neuhvatljiva
Moderator
Moderator
Neuhvatljiva


Ženski Rak Broj poruka : 12661
Datum upisa : 24.11.2010
Godina : 36
Lokacija : Beograd

Duvan, zdravlje i mi Empty
PočaljiNaslov: Duvan, zdravlje i mi   Duvan, zdravlje i mi EmptyJanuar 12th 2011, 16:31

Pušenje je štetno po zdravlje.
Prema Zakonu o duvanu Republike Srbije, član 77, proizvođači duvanskih proizvoda za pušenje dužni su da na pakovanjima svojih proizvoda krupno štampaju jedno od sledećih jedanaest upozorenja: "Pušenje izaziva rak pluća, rak usne, rak jezika, rak glasnih žica. Pušači rizikuju da obole od raka jednjaka, raka želuca, raka grlića materice, raka bešike i dr. Pušači češće boluju od akutnih i hroničnih bolesti disajnih organa. Deca pušača češće boluju od astme, upale grla i srednjeg uha. Pušenje izaziva srčani i moždani udar. Pušenje izaziva bolesti krvnih sudova kao što su "pušačka noga" i impotencija. Želite bebu? Trudnice koje puše rizikuju da izgube bebu ili oštete njeno zdravlje. Želite bebu? Pušenje nepovoljno utiče na plodnost kod muškaraca i žena. Deca se ugledaju na Vas! Deca pušača i sama češće postaju pušači. Pušenje izaziva zavisnost! Potražite stručnu pomoć za odvikavanje. Pušenje narušava izgled i zdravlje Vaših zuba, kože, kose, noktiju i dr."

Jutarnja "seansa" svakog pušača je dugotrajni kašalj. U Americi je izračunato koliko koštaju (njihovo lečenje) oboleli od raka pa je pre desetak godina pokrenuta intenzivna kampanja odvikavanja od pušenja. Doneti su zakoni o zabrani pušenja u mnogim zatvorenim prostorijam pa čak i po kafanama. Na pušače se gleda kao kužne zavisnike. Ova kampanja je dala veoma dobre rezultate u smislu smanjenja broja pušača... ali prema nekim podacima rezultati američke borbe protiv pušenja su neadekvatni, što se delimično može objasniti da visok procenat oboljevanja ne zavisi samo od pušenja već i od načina života (stres, nedovoljno kretanja, alkohol, brza hrana, gojaznost koja nije poznata u tom obimu u drugim delovima sveta i dr.).
No istovremeno, kao viskoprofitabilna industrija, duvanska industrija Amerike je dobila zadatak da maksimalno afirmiše pušenje u drugim zemljama, naročito u neprosvećenom "trećem svetu".
To se moglo videti i kod nas u reklamama, dok nisu zabranjene.
Postoji tzv i "sekundarno pušenje" tj. osobe koje ne puše, ako mnogo vremena provode u zatvorenim prostorijam sa pušačima, gotovo u istom obimu su izloženi rizicima oboljevanja od istih oboljenja kao i pušači.


Da li koristite duvan? Koliko često? Da li ova upozorenja zaista deluju ili je želja za duvanom ipak veća?
Nazad na vrh Ići dole
BiljaM
Moderator
Moderator
BiljaM


Ženski Broj poruka : 3451
Datum upisa : 30.07.2010
Lokacija : Tu negde

Duvan, zdravlje i mi Empty
PočaljiNaslov: Re: Duvan, zdravlje i mi   Duvan, zdravlje i mi EmptyJanuar 12th 2011, 16:34

Ne ''duvanim'', nikada nisam, niti imam želju za tim..Mislim da je društvo vršnjaka najviše krivo za probanje prve cigarete, tj. želja za dokazivanjem u društvu..šta znam, ja nisam bila privučena tim..
Nazad na vrh Ići dole
zana
VIP
VIP
zana


Ženski Blizanci Broj poruka : 5038
Datum upisa : 04.01.2011
Godina : 59
Lokacija : Beograd

Duvan, zdravlje i mi Empty
PočaljiNaslov: Re: Duvan, zdravlje i mi   Duvan, zdravlje i mi EmptyJanuar 14th 2011, 11:06

jA DUVANIM I OVAJ ZAKON ME SATRA,PIJEM KAFU NA ULICI Duvan, zdravlje i mi 29824





a da je shtetno,shtetno je..jbga
Nazad na vrh Ići dole
Neuhvatljiva
Moderator
Moderator
Neuhvatljiva


Ženski Rak Broj poruka : 12661
Datum upisa : 24.11.2010
Godina : 36
Lokacija : Beograd

Duvan, zdravlje i mi Empty
PočaljiNaslov: Re: Duvan, zdravlje i mi   Duvan, zdravlje i mi EmptyJanuar 15th 2011, 02:33

I ja se bavim ovim ''sportom''.

Doduše, bila sam pasivan pušač par godina - tj. koristila sam duvan s vremena na vreme, obično nisam mesecima duvanila, pa duvanim nedelju dana i tako u krug. E pre godinu sam postala aktivan pušač.

Mogu bez cigareta, i to sasvim uspešno, nemam nikakvih ''kriza'' ako ne zapalim...ali eto ''vuče me'' uz kafu i u društvu uvek.

Znam da je štetno, ali s obzirom da je danas sve štetno i nezdravo, počev od vode koju koristimo, preko hrane itd. ovo mu dođe kao jedna šteta po organizam više.

Onog momenta kada mi zaista bude smetalo, ostaviću. Za sada nemam nameru. vu
Nazad na vrh Ići dole
zana
VIP
VIP
zana


Ženski Blizanci Broj poruka : 5038
Datum upisa : 04.01.2011
Godina : 59
Lokacija : Beograd

Duvan, zdravlje i mi Empty
PočaljiNaslov: Re: Duvan, zdravlje i mi   Duvan, zdravlje i mi EmptyJanuar 16th 2011, 09:05

Duvan, zdravlje i mi Slika-Oznaka-dozvoljeno-pusenje--2093487x640
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Duvan, zdravlje i mi Empty
PočaljiNaslov: Re: Duvan, zdravlje i mi   Duvan, zdravlje i mi Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Duvan, zdravlje i mi
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Zdravlje žene
» Sport i zdravlje

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Zdravlje i lepota :: Zdrav život-
Skoči na: