Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemPortalLatest imagesRegistruj sePristupi
Po vašoj želji..

Ko je trenutno na forumu
Imamo 1 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 1 Gost

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 42 dana Juni 14th 2012, 23:00
Zadnje teme
» Ja
Vesti iz sveta fudbala EmptyNovembar 10th 2018, 21:49 od Sheprtlja

» Koliko vam je stalo do seksa?
Vesti iz sveta fudbala EmptyAvgust 28th 2016, 21:31 od max_spy

» Šta trenutno slušate?
Vesti iz sveta fudbala EmptyMaj 8th 2016, 20:16 od max_spy

» Predstavite se
Vesti iz sveta fudbala EmptyNovembar 8th 2015, 15:17 od max_spy

» Pesma koja vas podseća na nekoga
Vesti iz sveta fudbala EmptySeptembar 20th 2015, 13:34 od max_spy

» Ocenite avatar osobe iznad vas..
Vesti iz sveta fudbala EmptyJuli 22nd 2015, 19:33 od max_spy

» Kaladont
Vesti iz sveta fudbala EmptyApril 14th 2015, 13:41 od promaja

» Poručite nešto našim gostima
Vesti iz sveta fudbala EmptyApril 14th 2015, 13:31 od promaja

» Pogodite ko će pisati posle vas
Vesti iz sveta fudbala EmptyApril 14th 2015, 13:28 od promaja

Naj bolji poslanici
Neuhvatljiva (12661)
Vesti iz sveta fudbala I_vote_lcapVesti iz sveta fudbala I_voting_barVesti iz sveta fudbala I_vote_rcap 
zana (5038)
Vesti iz sveta fudbala I_vote_lcapVesti iz sveta fudbala I_voting_barVesti iz sveta fudbala I_vote_rcap 
Sheprtlja (3651)
Vesti iz sveta fudbala I_vote_lcapVesti iz sveta fudbala I_voting_barVesti iz sveta fudbala I_vote_rcap 
blesawa_ (3456)
Vesti iz sveta fudbala I_vote_lcapVesti iz sveta fudbala I_voting_barVesti iz sveta fudbala I_vote_rcap 
BiljaM (3451)
Vesti iz sveta fudbala I_vote_lcapVesti iz sveta fudbala I_voting_barVesti iz sveta fudbala I_vote_rcap 
Sanj@lica (2049)
Vesti iz sveta fudbala I_vote_lcapVesti iz sveta fudbala I_voting_barVesti iz sveta fudbala I_vote_rcap 
dunda (1735)
Vesti iz sveta fudbala I_vote_lcapVesti iz sveta fudbala I_voting_barVesti iz sveta fudbala I_vote_rcap 
*So Different* (1692)
Vesti iz sveta fudbala I_vote_lcapVesti iz sveta fudbala I_voting_barVesti iz sveta fudbala I_vote_rcap 
Bludni Sin (411)
Vesti iz sveta fudbala I_vote_lcapVesti iz sveta fudbala I_voting_barVesti iz sveta fudbala I_vote_rcap 
promaja (363)
Vesti iz sveta fudbala I_vote_lcapVesti iz sveta fudbala I_voting_barVesti iz sveta fudbala I_vote_rcap 
Traži
 
 

Rezultati od :
 
Rechercher Napredna potraga

 

 Vesti iz sveta fudbala

Ići dole 
AutorPoruka
Neuhvatljiva
Moderator
Moderator
Neuhvatljiva


Ženski Rak Broj poruka : 12661
Datum upisa : 24.11.2010
Godina : 36
Lokacija : Beograd

Vesti iz sveta fudbala Empty
PočaljiNaslov: Vesti iz sveta fudbala   Vesti iz sveta fudbala EmptyJanuar 22nd 2011, 14:07

Ova tema je posvećena najnovijim, zanimljivim informacijama iz fudbala. Zato, sve što pročitate, čujete, saznate, informišite nas.


Vesti iz sveta fudbala Soccer-ball-with-flags
Nazad na vrh Ići dole
Neuhvatljiva
Moderator
Moderator
Neuhvatljiva


Ženski Rak Broj poruka : 12661
Datum upisa : 24.11.2010
Godina : 36
Lokacija : Beograd

Vesti iz sveta fudbala Empty
PočaljiNaslov: Re: Vesti iz sveta fudbala   Vesti iz sveta fudbala EmptyJanuar 22nd 2011, 14:11

Stefan Deak potpisao za Deportivo

Štoper Stefan Deak, 'dete' novosadske Vojvodine, novi je član Deportiva iz La Korunje, objavio je španski klub.

Posle sedmodnevne probe mladi štoper (19 godina, 190cm) izborio se za četvorogodišnji ugovor sa Deporom.
Deak je bio član mladih selekcija Srbije a u Galiciji će imati ozbiljnu konkurenciju, kandidati za dva mesta u sredini odbrane su i Portugalac Ze Kastro, Argentinac Koloto, domaći igrači Lopo i Artiljes.
Pre Novosađanina Deportivo je ove zime angažovao dvojicu novih veznih igrača, Martina Bruna Buhela, Švajcarca, i Portugalca Dinisa.

Buhel i Dinis su se našli na listi igrača Deportiva B, Deak još nije 'upisan' ni u A ni u B ekipu.

Stefan Deak je rođen 23. marta 1991. godine, karijeru je započeo u novosadskoj Vojvodini, a od janaura 2010. godine pokušavao je da se izbori za mesto u timu Spartaka iz Naljčika, člana ruske Premijerlige.


Vesti iz sveta fudbala 227660784d3aa5057b15e417507247_extreme

Svaka čast Stefanu.
Nazad na vrh Ići dole
Neuhvatljiva
Moderator
Moderator
Neuhvatljiva


Ženski Rak Broj poruka : 12661
Datum upisa : 24.11.2010
Godina : 36
Lokacija : Beograd

Vesti iz sveta fudbala Empty
PočaljiNaslov: Re: Vesti iz sveta fudbala   Vesti iz sveta fudbala EmptyJanuar 23rd 2011, 12:43

Omladinci Boke na probi u Partizanu

Saradnja Partizana i argentinske Boke juniors, dogovorena jesenas, dobila je i konkretan rezultat dolaskom dva igrača na probu u Humsku 1.

"Crno-belima" će se na pripremama za prolećnu polusezonu pridružiti dva Argentinca iz omladinskog pogona tima sa "Bombonjere".
Za nekoliko dana, pre polaska u Antaliju, Gaston Amadeo Rosi (20) i Rodrigo Leandro Kusko (17) trebalo bi da se priključe prvom timu Partizana.
Od ove dvojice fudbalera Gaston Amadeo Rosi je uspešniji i poznatiji navijačima Boke. Mladi ofanzivni vezista, koji se najbolje snalazi kao desno krilo, ali može da pokrije većinu pozicija u navalnom redu. Nastupio je nekoliko puta za najjači tim argentinskog velikana.

Iako je bio na letnjim pripremama sa ekipom, kada je i debitovao za seniore na meču sa Los Anđeles Galaksijem, nije uspeo da se ustali u timu pored iskusnih i širom sveta poznatih Vijatrija, Mučea, Eskudera, a posebno nije imao šanse pred veterana Rikelmea ili Palerma.

"Da li dolaze na probu, na pozajmicu, ili će njihovi ugovori biti otkupljeni, to ćemo videti, to je stvar klubova. Na meni je da procenim da li mogu da nam budu od pomoći u narednom periodu. Video sam obojicu na snimcima mečeva mladih timova Boke juniors, ali njihove prave kvalitete videćemo tek kada dođu i kad nam se priključe", izjavio je trener Partizana Aleksandar Stanojević.

Drugi omladinac koji stiže među "crno-bele" je Rodrigo Leandro Kusko, poreklom Poljak, koji ima 17 godina, ali važi za jednog od talentovanijih špiceva Boke, jer igra u uzrastu sa starijima od sebe. Imaće prilike da u društvu Klea, Ilieva, Šćepovića pokuša da se izbori za svoje mesto u napadu.

Zanimljivo je da je poslednjih godina mnogo stranih fudbalera dolazilo na probe u Partizan, sa svih kontinenata, ali da je malo koji uspeo da se dokaže.

To potvrđuje slučaj Brazilca Aleksa dos Santoša, koji je pre dva dana potpisao ugovor sa prvakom Južne Amerike, Internasionalom iz Brazila, a u Partizanu je bio dve godine, igrao za Teleoptik i na kraju se vratio u domovinu, a da nikad nije dobio priliku da se pokaže u "crno-belom" dresu.

Prvi takmičarski tes "crno-bele" očekuje u nedelju. Trener Aleksandar Stanojević je zakazao kontrolu, pa će na terenu u "Zemunelu" u trijagonal-turniru snage odmeriti dva tima Partizana i sastav Teleoptika.

Poslednju probu pred polazak u Antaliju na pripreme (28. januar), Partizan će imati 25. januara, a protivnik bi trebalo da bude Čukarički.
Nazad na vrh Ići dole
Neuhvatljiva
Moderator
Moderator
Neuhvatljiva


Ženski Rak Broj poruka : 12661
Datum upisa : 24.11.2010
Godina : 36
Lokacija : Beograd

Vesti iz sveta fudbala Empty
PočaljiNaslov: Re: Vesti iz sveta fudbala   Vesti iz sveta fudbala EmptyJanuar 30th 2011, 12:08

Žigić treći put u Rasingu

Vlasnik Rasinga iz Santandera Ahsan Ali Sajed rekao je da je postignut dogovor o povratku u španski klub srpskog igrača Nikole Žigića iz Birmingema.

Indijski biznismen izjavio je da će srpski reprezentativac doći u Rasing pre kraja zimskog prelaznog roka.
To će biti treći put da 30-godišnji napadač igra za klub iz Santandera.
U sezoni 2006/07 postigao je 12 golova za „zeleno-bele“, a 2008/09 13 pogodaka. Ove sezone je u Birmingemu igrao na 19 utakmica, a postigao je dva gola. Uglavnom je ulazio sa klupe, a iako je nekoliko puta bio zaslužan za pobedu asistencijama ili golovima, nije uspeo da se izbori za značajniju minutažu.

Ali Sajed je u petak kupio Rasing, koji se nalazi na 15. mestu španske Primere.

Vesti iz sveta fudbala 19375081254d440e919ddf9137807846_extreme
Nazad na vrh Ići dole
Neuhvatljiva
Moderator
Moderator
Neuhvatljiva


Ženski Rak Broj poruka : 12661
Datum upisa : 24.11.2010
Godina : 36
Lokacija : Beograd

Vesti iz sveta fudbala Empty
PočaljiNaslov: Re: Vesti iz sveta fudbala   Vesti iz sveta fudbala EmptyJanuar 30th 2011, 12:09

Prosinečki: Završio, a kao da nisam

Trener Crvene zvezde Robert Prosinečki kaže za da mu diploma Kineziološkog fakulteta u Zagrebu ne vredi mnogo jer sa njom ne može sa klupe da vodi ekipu.

"Završio sam višu trenersku školu, ali kao i da nisam. Sa tom diplomom mogu da budem samo pomoćni trener u Prvoj hrvatskoj ligi".
Ali, bilo je nelogično i da mi Dinamo ostane dužan (750.000 evra), svašta je u životu nelogično – izjavio je Prosinečki za „Večernji list”, a prenosi “Sportski žurnal”.
Nacionalni savezi moraju da primenjuju pravila UEFA, uz određene modifikacije.

“Prosinečki mora da upiše adaptacijski kurs za ‘A’ licencu, zatim da pohađa program da bi dobio PRO. Kad Izvršni odbor FSH odredi termin, Prosinečki će moći da počne školovanje”, objasnio je direktor Akademije FSH Vatroslav Mihačić.

Sa potvrdom da je polaznik Akademije, trener Zvezde mogao bi da dobije dozvolu da vodi ekipu sa klupe, ali je pitanje kad će biti termin za kurs.

“Sve što mogu je da pričekam upis u Akademiju FSH”.

Na osnovu svega, pitanje je da li će moći da vodi Zvezdu.

“Više ne znam šta bih odgovorio. Da, tako izgleda, i ne znam hoću li 27. februara voditi ekipu”.
Nazad na vrh Ići dole
Neuhvatljiva
Moderator
Moderator
Neuhvatljiva


Ženski Rak Broj poruka : 12661
Datum upisa : 24.11.2010
Godina : 36
Lokacija : Beograd

Vesti iz sveta fudbala Empty
PočaljiNaslov: Re: Vesti iz sveta fudbala   Vesti iz sveta fudbala EmptyJanuar 30th 2011, 12:11

Moreira: "Ne zaslužujem ovo"

Fudbaler Partizana Almami Moreira rekao je ekskluzivno za B92 da ljudi u klubu dobro znaju gde je on.

Moreira je u subotu napustio pripreme ekipe u Antaliji, a Albert Nađ nam je rekao da ne zna gde i zašto je Moreira otišao.
„Uopšte nije tako. Stvar je u tome što sam ja u Partizanu već tri i po godine. Dajem sve za Partizan, poštujem i volim taj klub. Igrao sam za tim čak i u najtežem trenutku u karijeri kada je moja majka umrla."
"Ali i pored toga ja i dalje imam puno problema u Partizanu. Stalno slušam priče tipa: ’Moreira ne trebaš nam, Moreira ne računamo na tebe, Moreira ako imaš klub možeš da ideš, Moreira ovo, Moreira ono, Moreira primaš preveliku platu, ako želiš da ostane u Partizanu moraćemo da ti smanjimo platu’. Mislim da ne zaslužujem sve te stvari.

Što se tiče toga da ne znaju gde sam, to nije istina. Ja sam dobio ponudu od jednog kluba i otišao sam u Partizan da ima saopštim da imam ponudu. Oni su mi rekli: ’Ne, ne. Pre nego što odeš, klub koji te želi mora da pošalje pismo.’ Ja sam rekao ok, ali me pustite i za jedan sat ćete dobiti pismo. Onda su mi rekli da pismo nije stiglo i da ne mogu da idem. Ja sam rekao u redu, to poštujem, biću u avionu za Antaliju.“

Moreira smatra da ljudi u klubu nisu bili iskreni prema njemu.

„Nakon toga klub koji je zainteresovan za mene obavestio me je da je već poslao pismo u Partizan. Zvao sam ceo dan i celu noć i niko se nije javljao. Na kraju, pričao sam sa Albertom (Nađ) i on mi je rekao da će pričati sa predsednikom i da će me obavestiti za pola sata. To je bilo u devet ili deset sati. Do 20 minuta posle ponoći niko mi se nije javio i ja sam ponovo počeo da zovem. I nakon puno poziva Marko Vjetrović mi je rekao da je Albert zauzet, ali mi je rekao da mu je predsednik rekao ako te taj klub želi, onda moraju da dođu u Antaliju.
Niko nije pričao sa mnom. Jednom mi je klub rekao da sam slobodan da idem u zimskom prelaznom roku ako dobijem pismo od kluba koji me želi, i oni su dobili to pismo. Mislim da sam sve dao ovom klubu i da zaslužujem barem malo poštovanja. Ali, ako sagledam sve ovo što mi se događalo u poslednjih nekoliko meseci, dolazim do zaključka da svi u klubu žele da ja odem. Ja sam želeo da završim karijeru u Partizanu, ali me Partizan nije ispoštovao. Sada ne govore istinu, govore da sam pobegao i da ne znaju gde sam. Pa nisam pobegao, svi imaju moj broj telefona, zvao sam sve i svi znaju u kakvoj sam situaciji. Ja nisam na pripremama jer pokušavam da nađem novi angažman, pokušavam da uradim ono što su mi ljudu u Partizanu rekli. Ja ne mogu da budem na mestu gde me ne žele. Ja volim Partizan, mislim da sam to i dokazao, ali ako me Partizan ne želi vreme je da idem. Partizan me je primorao na ovo jer su mi rekli: ’Ako imaš klub, idi.’“

Portugalac nam je rekao i da je klub koji ga želi iz Kine, ali da nije u pitanju Guangžou koji se interesuje za Klea. Ipak, Moreira je na kraju rekao i da ne može još uvek da kaže da je definitvno završio sa Partizanom.

„Ja sam pitao ljude u Partizanu da mi daju tri dana da odem i da pokušam da napravim dogovor sa tim klubom. Ne mogu još da kažem da je gotovo jer još ništa nisam potpisao. Voleo bi da sednemo i da pričamo jer smo veoma blizu dogovora. Kao što sam rekao, tražio sam od ljudi u Partizanu da me puste, rekli su da će me pustiti kada dobiju pismo. Dobili su ga i sada neće da me puste, to nije normalno. Ono što posebno moram da kežem da ne mogu posle svega da poštujem Partizan. Ja znam da imam podršku navijača i ako ću nekome da se izvinjavam, to će biti navijači. Ali i oni moraju da me razumeju, jer ja nikada nisam gurao tu priču da napustim Partizan, nikada nisam došao i rekao: ’Želim da napustim Partizan’.

Vesti iz sveta fudbala 13246721864d446c1cc3190573407606_extreme
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Vesti iz sveta fudbala Empty
PočaljiNaslov: Re: Vesti iz sveta fudbala   Vesti iz sveta fudbala EmptyFebruar 10th 2011, 10:58

juče dve pobede u prijateljskim mečevima protiv Izraela...svaka čast Orlovima
Nazad na vrh Ići dole
Neuhvatljiva
Moderator
Moderator
Neuhvatljiva


Ženski Rak Broj poruka : 12661
Datum upisa : 24.11.2010
Godina : 36
Lokacija : Beograd

Vesti iz sveta fudbala Empty
PočaljiNaslov: Re: Vesti iz sveta fudbala   Vesti iz sveta fudbala EmptyFebruar 14th 2011, 22:18

Orlovi: Reprezentativci pogađali

Proteklog vikenda odigrane su prvenstvene utakmice širom Evrope, a naši reprezentativci su bili u glavnim ulogama u Engleskoj, Švajcarskoj, Holandiji...
Strelci su bili Žigić, Sulejmani, Mrđa, Ergić. Nikola Žigić je ponovo bio u glavnoj ulozi u ekipi Birmingema, u pobedi nad Stoukom i to golom u 90. minutu.

Miralem Sulejmani imao je gol i asistenciju u remiju Ajaksa sa Rodom 2:2. Sion je pobedio Belinzonu sa 1:0, Mrđa je bio strelac.

Egzišehirspor i Bursaspor igrali su 1:1, Ergić je bio strelac u 22. minutu, a u 77. je dobio žuti karton. Milan Stepanov je odigrao ceo meč, a u 90. minutu je dobio žuti karton.

Engleska

Svi naši igrači igrali su za svoje klubove. U derbiju Mančestear bolji je bio junajted sa 2:1. Vidić je odigrao 90 minuta, Kolarov je zamenjen u 52. Arsenal je bio bolji od Vulverhemptona sa 2:0, Milijaš je igrao 63 minuta. Šansu kod novog trenera Dalgliša dobio je Milan Jovanović. U duelu Liverpula i Vigana rezultat je bio 1:1, a naš reprezentativac je zamenio Kajta u 73. minutu.

Fracuska

Milan Biševac je posle povratka u nacionalni tim bio i strelac za svoju ekipu Valensijen, koji je sa 3:0 savladao Brest. Biševac je postigao gol u 22. minutu, a zamenjen je u 58. PSŽ i Lans su odigrali bez golova, Kovačevć je odigrao ceo meč za goste. Ren je sa 2:0 savladao Nicu, za koju je ceo meč odigrao Pejčinović, dok je Ljuboja ušao u 70. minutu.

U Holandiji je najbolji utisak ostavio Sulejmani, a ostali nisu imali zapaženije učinke. Vilem II i Utreht su odigrali 3:3, Kujović je meč presedeo na klupi. DeGrafšap i Groningen su remizirali 1:1, Tadić je igrao 89 minuta.

U Nemačkoj naši nisu bili među strelcima. Subotić je odigrao ceo meč u remiju Dortmunda i Kajzerslauterna 1:1, Kuzmanović takođe u porazu Štutgarta od Nirnberga sa 4:1, dok Kačar nije bio u sastavu Hamburga u pobedi nad Volfsburgom 1:0. U drugoj ligi Nemačke, Baljak je zamenjen u poslednjem minutu na meču Augsurga i Duisburga, 0:0. Aleksić je sa klupe gledao pobedu svog Grojter Firta nad Energi Kotbusom 3:1. Fortuna je dobila Ingolštad sa 3:1, Jovanović nije ulazio u igru.

Naši igrači nisu se naigrali u Grčkoj. PAOK je izgubio od Panioniosa 1: 0, Ivić je igra 67 minuta. Olimpijakos je sa 2:1 pobedio Aris, Pantelić je meč presedeo na klupi. Ekipa koju predvodi naš stručnjak Momčilo Vukotić Panseraikos izgubila je od Kerkire sa 3:0. Beljić je igrao 58 minuta, Sinđić nije ulazio u gru. Larisa je poražena od Olimpijakosa iz Volosa 2:1, Simić je igrao 46 minuta.

U Španiji je od naša tri igrača nastupilo dvojica. Herkules je sa 2:1 dobio Saragosu, Obradović je odigrao ceo meč. Lekić je odigrao drugo poluvreme na meču Sosijedada i Osasune, koji je njegov tim izgubio sa 1:0. Dragutinović nije igrao za Sevilju. koja je izgubila od Rasinga 3:2.

Fiorentina je, posle niza slabih rezultata, slavila na gostovanju u Palermu sa 4:2. Asistent kod četvrtog gola bio je reprezentativac Srbije Adem Ljajić., koji je u igru ušao u 77. minutu. Sampdorija je pobedila Bolonju 3:1, a Radovanović nije ulazio u igru. Juventus je u derbiju dobio Inter 1:0, Krasić je odigrao ceo meč, a Dejana Stankoviča nije bilo u sastavu zbog povrede.
Belgija

Lirs i Žerminal Beršot odigrali su 2:2. Za goste je debitovao Nemanja Rnić, ali je sve što je uspe da uradi bio žuti karton u poslednjem minutu meča. Celu utakmicu odigrao je i Miloš Marić. Kortrijk je kod kuće izgubio od Genta. Šćepović je u igru ušao u 76. minutu, Lazarevića i Pavlovića nije bilo u sastavu, a golman Jorgačević je bio među stativama.

Anderleht je pobedio Serkl Briž, 1:0, Veselinović je igrao od 79. minuta. U Austriji Wacker Innsbruck i Salcburg su odigrali 1:1. Dudić je bio na klupi.
Nazad na vrh Ići dole
Neuhvatljiva
Moderator
Moderator
Neuhvatljiva


Ženski Rak Broj poruka : 12661
Datum upisa : 24.11.2010
Godina : 36
Lokacija : Beograd

Vesti iz sveta fudbala Empty
PočaljiNaslov: Re: Vesti iz sveta fudbala   Vesti iz sveta fudbala EmptyFebruar 14th 2011, 22:21

Ronaldovo konačno "zbogom" fudbalu

Bivši brazilski reprezentativac Ronaldo potvrdio je da će u ponedeljak zvanično objaviti konačno povlačenje iz aktivnog fudbala.
Trostruki osvajač priznanja za svetskog fudbalera godine ima ugovor sa Korintijansom do kraja 2011, ali je odluku o završetku karijere doneo nakon eliminacije tog kluba iz Kupa Libertadores

Ronaldo (34) je za sajt brazilskog lista "Estadao de Sao Paulo" istakao da su učestali problemi sa povredama glavni razlog njegovog povlačenja.

"Ne mogu više. Pokušao sam još da igram, ali to više nije onako kako želim i kako sam planirao. Vreme je isteklo", izjavio je Ronaldo, koji je zvezdane trenutke karijere doživeo igrajući za Barselonu, Inter i Real Madrid.

Ronaldo je odigrao 97 utakmica za reprezentaciju Brazila i postigao 62 gola. Sa nacionalnim timom osvojio je titule prvaka sveta 1994. i 2002. godine i najbolji je strelac u istoriji svetskih prvenstava sa 15 pogodaka.


Nazad na vrh Ići dole
Neuhvatljiva
Moderator
Moderator
Neuhvatljiva


Ženski Rak Broj poruka : 12661
Datum upisa : 24.11.2010
Godina : 36
Lokacija : Beograd

Vesti iz sveta fudbala Empty
PočaljiNaslov: Re: Vesti iz sveta fudbala   Vesti iz sveta fudbala EmptyFebruar 14th 2011, 22:33

Partizan dobio Al Džaziru 4:2

Fudbaleri Partizana pobedili su sa 4:2 (0:0) ekipu Al Džazire u prvom pripremnom meču koji su obeležila zimska pojačanja "crno-belih".
Svih šest golova postignuto je u drugom poluvremenu, a Partizan za samo šest minuta postigao tri gola preko Adije, Tejga i Vukića.

Ipak, tim iz Abu Dabija je zahvaljujući svojim zvezdama Delgadu i Oliveiri brzo smanjo na 3:2, 20 minuta pre kraja meča. Pobedu Partizana u neizvesnom finišu potvrdio je Marko Šćepović, na asistenciju Brašanca u poslednjem minutu meča.

U prvih 45 minuta mreže se nisu tresle, a po gol su pretili samo “crno-beli“. Prvu priliku imao je Zvonimir Vukić iz slobodnog udarca u 15. minut, ali je lopta prošla pored stative. Šest minuta kasnije Tejgo i Adija su gađali gol rivala ali su oba udarca izblokirana.

U 34. minutu Tejgo je ukrao loptu i odmah proigrao zemljaka Adiju, ovaj je šutirao sa oko 16 metara ali je udarac završio preko gola. I poslednju priliku u prvom delu igre imao je Adija, ovaj put proigrao ga je Vukić, ali je Ganijac ponovo promašio gol. Na poluvremenu meča Aleksandar Stanojević je napravio samo jednu izmenu, umesto Kamare ušao je Milan Smiljanić.
Već u šestom minutu nastavka pojačanje Partizana iz Milana je konačno zatreslo mrežu. Milan Smiljanić je odličnom solo akcijom prošao veći deo terena gostiju i uposlio u kaznenom prostoru Adiju kojem nije bilo teško da sa dva metra konačno savlada Kaleda Isu.

To je bio samo početak brutalne serije Partizana koja je trajala šest minuta. Već u 55. minutu posle kornera Babovića sa desne strane, Tejgo je bio najbolji u kaznenom prostoru i zakucao loptu za 2:0.

Nisu prošla ni dva minuta, a treće zimsko pojačanje Partizana je povećalo prednost. Strelac drugog gola Tejgo odlično je proigrao po sredini Zvonimira Vukića koji je lako savladao golmana rivala.

Međutim, “crno-beli” su suviše brzo pomislili da su završili posao pa su se opustili. U narednih deset minuta usledila je donimacija Al Džazire. Pet minuta posle gola Vukića, Arapi su izjednačili preko Argentinca Matijasa Delgada, bivšeg igrača Bazela i Bešiktaša.

Odmah posle primljenog gola Stanojević je napravio čak deset izmena u timu. U igru su ušli Radiša Ilić, Stevanović, Jovanović, Stanković, Lazevski, Brašanac, Tomić, Petrović, Iliev i Šćepović.

To su igrači Al Džazire brzo iskoristili i već u 70. minutu tek zagrejanog Radišu Ilića savladao je Brazilac Rikardo Oliveira koji je godinama igrao u Primeri gde je bio član Valensije, Betisa i Saragose, a jedno vreme i Milana.
Tek tada su “crno-beli” ponovo preuzeli kontrolu i počeli da prete rivalu. Najboljle šanse stvorili su u poslednjih pet minuta. Prvo je u odličnoj situaciji bio Brašanac, ali je njegov snažan volej izblokiran. Dva minuta kasnije Iliev je proigrao Šćepovića, ali je i drugi mladi igrač Partizana pogodio rivala.

Ipak, talentovani centarfor je u samom finišu uspeo da potvrdi pobedu srpskog šampiona. Brašanac je po zemlji vratio loptu do Šćepovića koji je sa oko 12 metara loptu poslao u gol za konačnih 4:2.

Partizan će u Dubaiju odigrati još jedan pripremni meč pre povratka u Beograd. Još nije poznat rival za utakmicu koja je planirana za 16. februar.

Partizan: Stojković (od 63. R. Ilić 63') - Miljković (od 63. Stevanović), Savić (od 63. Jovanović), Krstajić (od 63. Stanković), Kizito (od 63. Lazevski) - Medo (od 46. Smiljanić), Vukić (od 63. Brašanac), Ilić Saša (od 63. Tomić), Babović (od 63. Petrović) - Adija (od 63. Iliev), Tejgo (od 63. Šćepović)

Al Jazira: Khaled Issa, Sami Rabea, Ali Salem, Ali Ahmed, Mohamed Salem Balith, Abdulsalaam Jumaa, Rashed Abdull Rahman, Ahmed Jumaa, Abdula Qasim, Saleh Obaid, Hilal Saeed; Drugo poluvreme: Kasif, Mahad, Abdulh, Matar - Delgado, Bargaš, Mousa, Ismail –Oliveira, Bari
Nazad na vrh Ići dole
Neuhvatljiva
Moderator
Moderator
Neuhvatljiva


Ženski Rak Broj poruka : 12661
Datum upisa : 24.11.2010
Godina : 36
Lokacija : Beograd

Vesti iz sveta fudbala Empty
PočaljiNaslov: Re: Vesti iz sveta fudbala   Vesti iz sveta fudbala EmptyMart 4th 2011, 03:27

Lopta za finale LŠ na “Vembliju”

Fudbaleri Arsenala i Čelsija Samir Nasri i Salomon Kalu u četvrtak uveče su na “Vembliju” predstavili zvaničnu loptu ovogodišnjeg finala Lige šampiona.
Igrači dva londonska kluba, koja su se našla među najboljih 16 timova u tom prestižnom takmičenju, otkrili jedinstvenu adidas loptu koja će se 28. maja zakotrljati upravo na “Vembliju”.

Nova adidas lopta crveno-bele boje, specijalno dizajnirana za finale u Londonu, oslikana je glavnim simbolom tog takmičenja, grbom sa dva lava koji drže čuveni trofej Lige šampiona.

150 specijalno dizajniranih adidas lopti biće poklonjeno lokalnoj londonskoj školi prilikom posete engleskog reprezentativca Džermejna Defoa.

Vesti iz sveta fudbala 8249894684d6fc169140ae869136644_extreme
Nazad na vrh Ići dole
Neuhvatljiva
Moderator
Moderator
Neuhvatljiva


Ženski Rak Broj poruka : 12661
Datum upisa : 24.11.2010
Godina : 36
Lokacija : Beograd

Vesti iz sveta fudbala Empty
PočaljiNaslov: Re: Vesti iz sveta fudbala   Vesti iz sveta fudbala EmptyMart 4th 2011, 03:28

Barsa oborila još jedan rekord

Fudbaleri španskog fudbalskog prvaka Barselone oborili su u meču protiv Valensije (1:0) još jedan rekord.

Tim Pepa Gvardiole je neporažen na 20 uzatopnih utakmica na gostovanjima u Primeri.

Poslednji put izabranici trenera Đozepa Gvardiole izgubili su kao gosti 14. februara 2010. godine u Madridu protiv Atletika 2:1.

Ove sezone Barselona je u domaćem šampionatu doživela samo jedan poraz, od novajlije u ligi Herkulesa. Tim iz Alikantea pobedio je najbolju ekipu u Španiji sa 2:1, ali na "Nou Kampu".

Dosadašnji rekorder po broju mečeva bez neuspeha u Španiju bio je Real Sosijedad, koji od 1978. do 1980. godine, na 19 utakmica, nije znao za poraz na gostujućem terenu. Baskijci, međutim, u tom periodu nisu uspeli da se domognu pehara državnog prvaka.

Nazad na vrh Ići dole
Neuhvatljiva
Moderator
Moderator
Neuhvatljiva


Ženski Rak Broj poruka : 12661
Datum upisa : 24.11.2010
Godina : 36
Lokacija : Beograd

Vesti iz sveta fudbala Empty
PočaljiNaslov: Re: Vesti iz sveta fudbala   Vesti iz sveta fudbala EmptyMart 17th 2011, 03:13

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Vesti iz sveta fudbala Empty
PočaljiNaslov: Re: Vesti iz sveta fudbala   Vesti iz sveta fudbala Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Vesti iz sveta fudbala
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Najnovije vesti iz sveta košarke
» Najnovije vesti iz sveta vaterpola
» Vesti iz rukometa
» Mostovi sveta
» Najprivlacnije zene sveta

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Sport :: Fudbal-
Skoči na: